E-bülten :
HAKKIMIZDA
 

Sigorta acenteliğine 1989’da başladık.

5 yıllık şahıs firması sürecinden sonra, 1994 yılından itibaren de siz değerli sigortalılarımızın güven ve devamlı desteği ile şirketleşme gereği duyduk. Teşekkürleri bir borç biliyoruz.

Bildiğiniz gibi, sigortacılık sektörü 2007 yılına dek, Türkiye’de yasası olmayan, buna karşın sürekli büyüyen bir meslek dalıdır. Bunun acı yönlerini bir şekilde yaşadık hepimiz. Sigorta şirketlerinin sigortalı sayısını artırmak yerine, birbirlerinden müşteri çalmaya çalışması, ucuz fiyat vermesi siz sigortalılarımızı mağdur etmesi, biz acenteleri de iki arada bir derede bıraktı. Bankaların haksız rekabeti, özel servislerin siz sigortalılarımızı bizden çalmaya teşebbüs etmeleri yetmezmiş gibi, şimdi de PTT gibi kurumlar kendi işi dışında sanki sigortacıymış gibi poliçe satmaya başlamıştır. Bu vahim duruma sigorta şirketlerinin vurdumduymazlığı sebep olmuştur.

Neyse ki yeni acentelik açmak artık kolay değil: bilgi, kariyer, yüksek tahsil, güven duygusu, fiziki şartlar, mesleki eğitim vb. kısaca profesyonellik aranıyor artık. Ama henüz taşlar yerine oturmamıştır.

Ayrıca Türkiye’deki diğer tüm sigorta şirketlerinin de profesyonel sigorta acenteleri ile işbirliğimiz başlamıştır; diğer tüm sigorta şirketleri bir telefon kadar uzağınızda.

Çünkü 1989’dan bu yana bizimle olduğunuzu bildiğimizden, yorgunluk hissetmeden, sizin adınıza uygun olan poliçeyi bulana kadar çalışacağız. 

Hepimiz için hayırlı olması dileği ile….

 

Suat Akoğlu

Acente Müdürü